Michal Pjecha - spoľahlivý odborník na domy, chaty a chalupy v regióne Stará Ľubovňa, Sabinov a Tatry

Instagram
Vytlačiť

Ako maklér pôsobím v regióne medzi mestami Poprad – Prešov – Bardejov Je to región bohatý nielen na prírodné krásy (zahŕňa časť Vysokých Tatier a Belianske Tatry, Zamagurie, Pieniny a Levočské vrchy až po pohorie Čergov) ale hlavne kultúrne a národnostné menšiny, čo sa odzrkadľuje aj v architektúre a nárečiach. 

Tento región ponúka prakticky všetky na Slovensku dostupné formy relaxu i aktívnej dovolenky. Prídu si tu na svoje milovníci vysokohorskej turistiky, cykloturisti, lyžiari aj bežkári. Nechýbajú ani známe kúpele ako Smerdžonka - Červený Kláštor, Vyšné Ružbachy, Thermal Park Vrbov a ďalšie kúpaliská. Milovníkom vodných športov netreba predstavovať možnosť splavu Dunajca, či časti rieky Poprad. 

A nájdeme tu aj dostatok tichých miest pre chalupárov a chatárov, ktorým masový turizmus nevyhovuje a radšej dávajú prednosť tichým lokalitám, kde sa môžu venovať rybolovu, grilovaniu, či sladkému ničnerobeniu a hľadajú panenskú prírodu na rázovitom goralskom alebo spišskom vidieku. Kto má rád históriu vie, že práve Spiš bol v stredoveku jedným z centier vzdelanosti a nositeľom pokroku v Uhorsku. Práve preto je aj veľmi bohatý nielen na hrady a ich zrúcaniny, pôvodné meštiacke domy, kaštiele ale i  učupené dreveničky, ktoré často ešte skrývajú zabudnuté tajomstvá. Pre milovníkov panenskej prírody by som dal do pozornosti jedinečnú dedinku – perlu Zamaguria - obec Osturňa, či obec Havka, kde človek nájde skutočný pokoj. Dnes sú ešte málo známe dediny v Levočských vrchoch Brutovce, Nižné a Vyšné Repaše, kde človek nájde nielen kľud a nedotknutú prírodu ale aj ľudí spätých s ňou.  Baví ma sloboda a možnosť pomôcť klientom


Na tejto práci ma najviac baví sloboda a možnosť pomôcť klientom nájsť ich vysnívanú chalupu (dom), miesto, kde sa budú cítiť príjemne a relaxovať s rodinou, či priateľmi. Často aj sám objavím i v malej dedinke čarovné miesto, ktoré nie je vidieť z hlavnej cesty. Baví ma vyhľadávať nové, zaujímavé miesta, domy, ktoré skrývajú svoj vlastný príbeh. Príbeh, ktorý bude naďalej žiť s novými majiteľmi. Často je to ako práca detektíva, nájsť k opustenému domu majiteľa a nakoniec nájsť spokojného klienta, ktorý dá takému miestu nový život. Niekedy je to o splnených predstavách a snoch, inokedy zase o možnosti investície a jej zhodnotenia. 

Vždy je pre mňa odmenou, keď vidím, že všetci klienti sú spokojní - kupujúci majú radosť, že si splnili sen a zároveň aj predávajúci, ktorí odovzdali kus svojho života novým majiteľom. A práve to klienti asi najviac v tomto regióne hľadajú. Miesto, kde si vedia vytvoriť svoj vlastný svet, kúsok vlastného raja, kde sa budú cítiť príjemne a kam sa budú radi vracať na víkendy a dovolenky. Inokedy sú to mladí ľudia, ktorí nechcú prežiť život v byte v centre mesta, ale naopak v lone prírody, mať svoj kúsok súkromia  pre rodinný život.Chaty a chalupy na Zamagurí prinášajú oddych a nové sily


Asi najkrajší zážitok,  aký som pri tejto práci zažil, bolo, keď som spolu s manželmi z Košíc prešiel pár nehnuteľností v regióne. Hľadali to svoje útočisko, vhodné na oddych. Tak som im vytipoval zopár chát zo svojej ponuky. A ako to už býva zvykom, zapáčila sa akurát tá posledná, do ktorej sa rozhodli zainvestovať. Keď som sa po istom čase u nich zastavil na čaj, veľmi si pochvaľovali kúpu. Medzi rečou sa mi zdôverili, že keď večer zhasli svetlo v izbe, bola taká tma, že na seba nevideli, čo sa im v Košiciach určite nestane. A veľmi dobre si na svojej chate vedia oddýchnuť a načerpať sily do ďalších dní. Som teda úprimne rád, ak sa dozviem, že moja práca má takýto úspech a zmysel.

Michal Pjecha
maklér Romantické chalupy


Romantické chalupy - realitná kancelária