O nás

Hľadanie chaty alebo chalupy v horách

Pred pár rokmi som hľadal pre seba chatu alebo chalupu na horách a musím povedať, že to bol celkom drsný zážitok. Neexistovala jedna realitná kancelária, ktorá by sa tomu venovala, v každom okrese boli 1 – 2 malé, ktoré mali v ponuke všetko – od bytov, cez garáže až po zopár chát a chalúp na lazoch, alebo kopaniciach. O nehnuteľnostiach maklér často nič nevedel a stalo sa mi, že na chatu išiel maklér po prvýkrát so mnou. Fotografie čo mal na stránke mal iba od majiteľa.

Pýtal som sa sám seba, či ľudia hľadajúci rekreačné nehnuteľnosti nie sú pre realitné kancelárie zaujímaví, alebo v čom je problém? Naozaj sa to nedá robiť poriadne tak, aby som ako kupujúci z toho mal dobrý pocit? A keďže ma to zaujalo, rozhodol som sa to skúsiť. Jednoducho urobiť takú realitnú kanceláriu, akú som ja potreboval, keď som kupoval svoju vlastnú chatu.

Vznik a začiatky Romantických chalúp

A tak som v roku 2003 založil realitnú kanceláriu Romantické chalupy, ktorá sa zaoberá hlavne predajom chát a chalúp na rekreáciu. Prvé roky som robil makléra sám a špecializoval som sa hlavne na Kysuce. Postupne sa mi ozývali ľudia, ktorých tá myšlienka nadchla a chceli so mnou spolupracovať a tak sme pokryli vlastne celé Slovensko. Postupne do tímu pribudla aj právnička, odborníčka na katastrálne právo.

Pri tejto práci som pekne videl, ako sa mení rozmýšľanie ľudí na Slovensku. Najprv kupovali chalúpky na dedinkách hlavne Bratislavčania na rekreáciu. Postupne sa pridávali ľudia z iných miest a dnes už Bratislavčania tvoria menej ako polovicu. A navyše tu začína jeden pekný trend. Vidiecke domčeky si začínajú kupovať ľudia nielen na rekreáciu, ale začínajú odchádzať z miest a sťahovať sa späť na vidiek. Niektorí u nás hľadajú len domček na bývanie, iní celé hospodárstvo, kde si založia rodinnú farmu. A vedzte, že je to nádherný pocit keď idem po krajine, ktorá bola kedysi opustená a dnes ju vidím obrobenú a živú.

Dnešok – Celoslovenskí špecialisti na rekreáciu a vidiek

Dnes sme jediná realitná kancelária s celoslovenskou pôsobnosťou, ktorá je odborníkom na chaty, chalupy, vidiecke a rekreačné nehnuteľnosti, ale aj ranče, hospodárske usadlosti a pozemky. Zjednodušene povedané – ak hľadáte niečo na bývanie na vidieku, rekreáciu alebo agroturistiku, ste u nás správne. A vieme Vám vybaviť všetko. Od zmlúv, cez hypotéky a poistky, až po energetické certifikáty. Ale hlavne – máme svoju prácu radi a baví nás.