Eva Fridrichová - skúsená maklérka v regióne Detva, Lučenec, Veľký Krtíš a Krupina

Instagram
Vytlačiť
Som maklérka pre oblasť v okolí Detvy, Lučenca, sčasti Veľkého Krtíša a Krupiny. V oblasti realít pôsobím už siedmy rok a musím povedať, že som sa v tejto oblasti našla. Práca makléra vidieckych nehnuteľností pre mňa predstavuje samostatnosť, voľnosť a možnosti vyhľadávať nové neobjavené miesta, možnosť spoznávať nových ľudí.

Teší ma práca s ľuďmi, keď svojou časťou môžem prispieť k tomu, že si niekto nájde vhodné miestečko, kde si sadne po ťažkom dni a v pokojnom rodinnom kruhu načerpá sily do dňa, ktorý bude nasledovať. Milujem chvíle, keď s mladými manželmi hľadám miesto, kde si založia rodinu a prežijú šťastný život. No cítim rovnako nesmiernu radosť aj vtedy, keď spoločne s klientmi hľadáme miesta výlučne na odpočinok alebo únik od stresu miest a povinností. Stále častejšie sa ale stáva, že prichádzajú za mnou ľudia, ktorí chcú začať žiť inak, chcú sa vrátiť ku koreňom a nájsť svoju podstatu, cez hospodárenie a tradičné slovenské bývanie na vidieku. Je to pre mňa niečo úžasné sledovať elán ľudí, ktorí sa vrhajú do niečoho nového, dovtedy pre nich nepoznaného a ja mám vtedy pocit, ako keby som svojou pomocou pri výbere toho správneho miesta na ich nový život akosi prispela k ich šťastiu.Narodila som sa v Detve a celé detstvo ju spoznávala z každej strany. Vnímala som našich ľudí, naše zvyky, krásu a jedinečnosť nášho kraja, aj tie najosamotenejšie lazy. Tam všade kde som bola, som našla úžasné miesta, ktoré chytia človeka za srdce. Som pripravená ich nájsť aj pre Vás. 

Región, v ktorom pôsobím mi je blízky pre ľudové tradície, architektúru, pre  krásy okolitej prírody, ktoré rada objavujem a fotím.A že náš región má čo ponúknuť po každej stránke, to asi ani nemusím hovoriť. Prídu si tu na svoje milovníci turistiky, cyklistiky, lyžovačky, rybačky alebo poľovačky ale i milovníci histórie, folklóru a ľudového umenia.  

Veď stačí len spomenúť Vašu záľubu a vášeň a dôvody sa ponúkajú samé:

Milovník prírody a turista?


Národné prírodné pamiatky CHKO Poľana – Vodopád Bystré, Mičinské travertíny a i., prírodné pamiatky – Melichová skala, Kaľamárka - skalná plošina, Bátovský balvan, Jánošíkova skala – mohutné bralo, v strede s malou jaskyňou, tiež Spády, Veporské skalky, Havranka, ...

História?


Hrady Novohrad, Fiľakovo, Hodejov, Modrý Kameň, Divín, Šomoška, Salgó. Zaujímavé sú tiež gotické kostoly s nástennými maľbami Stará Halič, Ľuboreč, Turičky ...  Novohradské múzeum v Lučenci, mestské múzeá vo Fiľakove, Poltári, Múzeum bábkarských kultúr a hračiek v Modrom Kameni.

Folklór, spev, tanec, tradičná kultúra?


Stačí spomenúť len Podpolianske ľudové slávnosti v Detve, mnoho iných podujatí zameraných na náš folklór, spev a piesne,....Ak ich nemilujete už teraz, určite sa do nich zamilujete, keď ich prvýkrát začujete a precítite.Leto?


Vodná nádrž Ružiná v stredisku Divín a  termálne kúpalisko Dolná Strehová a Rapovce, ...

Nekonečné kilometre tichých ciest, kde si užijete šliapanie do pedálov, výlety do prírody, či vychádzky na koňoch...

Ale ako sa hovorí lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť.A keď ku nám do regiónu zavítate so zámerom nájsť svoju vysnívanú chalupu/dom rada Vám s tým pomôžem.

Som si istá, že rozhodnutie usadiť sa práve tu nikdy neoľutujete, pretože nielen prírodou a inými krásami je tento kraj jedinečný. Jeho jedinečnosť spočíva hlavne v ľuďoch. V priamych, hrdých a nepoddajných ľuďoch spod Poľany, ktorí sú síce tvrdí, no plní lásky a porozumenia. 

Eva Fridrichová
maklérka Romantické chalupy
Romantické chalupy - realitná kancelária