Ako nájsť dobrú realitnú kanceláriu?

Instagram
Vytlačiť
Rozhodovanie o kúpe či predaji nehnuteľnosti zvyčajne patrí k tým, ktoré považujeme v živote za výnimočné, strategické, a preto mimoriadne zodpovedné. V minulom príspevku sme sa zaoberali dôvodmi, prečo môže byť pri kúpe či predaji nehnuteľnosti užitočné spoľahnúť sa na profesionálov. Ako sa však zorientovať v presýtenej ponuke trhu? Podľa čoho spoznáte serióznu a dôveryhodnú realitnú kanceláriu? 

Preverte históriu a skúsenostiOdborníkom sa nikto nestane zo dňa na deň, väčšinou sú potrebné skúsenosti a prax.  Toto pravidlo možno v plnej miere aplikovať aj na servis spoločností, zaoberajúcich sa kúpou, predajom či prenájmom nehnuteľností. Ak očakávate od realitnej kancelárie garanciu dôveryhodnosti, skúmajte, či na trhu pôsobí dlhodobo a kontinuálne.

Ideálne ak má realitka bohaté skúsenosti, dostatočne širokú ponuku a dokonale ovláda všetky právne nuansy a procesy pri prevodoch nehnuteľností. Zároveň by jej makléri mali vedieť vystihnúť „psychológiu“ klientov a dokázať im poskytnúť všestranné poradenstvo v príjemnej atmosfére. Pri skúmaní histórie realitnej kancelárie, služby ktorej chcete využiť, vám môžu pomôcť aj dostupné referencie spokojných zákazníkov
Testujte odbornosťMálokto z nás preukazuje hlbšie znalosti a potrebné zručnosti v dvoch či vo viacerých oblastiach. Nuž, byť zároveň špičkovým neurochirurgom i architektom, vynikajúcim šéfkuchárom a súčasne vysokoškolským profesorom, či precíznou krajčírkou a pestovateľkou chutnej zeleniny v jednej osobe, nebýva v našich končinách zvykom. Už stará múdrosť napokon hovorí o tom, že každý šuster by sa mal držať svojho kopyta. 

Dobrá realitka má na odborné záležitosti odborníkov. Maklér sa zameriava na dopĺňanie ponuky  nehnuteľností, na ich predaj, aj na komunikáciu s klientmi a poradenstvo. Je človekom „v teréne“ a ovláda všetky jeho slabé i silné stránky. Nemusí sa však trápiť napríklad často komplikovanými a formálne striktnými zmluvami, pretože o ne sa stará kolega právnik. A ak potrebujete poradiť s financovaním – dobrá realitka Vám odporučí kvalitného „strážcu pokladne“ – finančného poradcu.

V realitnej kancelárii, ktorá dbá na kvalitu svojich pracovníkov, môžete rátať, že stretnete tých pravých odborníkov v pravý čas na pravom mieste.
Pýtajte sa na zameranieViacero realitných kancelárií sa zameriava na konkrétny, presne vymedzený segment trhu. Vyberte si realitku na mieru, či už predávate byt, zaujímate sa o predaj pozemku, alebo potrebujete prenajať kancelárske priestory. 

A čo ak chcete predať, resp. kúpiť chatu, chalupu či dom na vidieku? Bez váhania kontaktujte odborníkov z  realitnej kancelárie Romantické Chalupy.

Chatu a chalupu častokrát hľadáme v regióne, ktorý nepoznáme veľmi dobre, potrebujeme sa v ňom zorientovať. Každý  maklér Romantickych chalúp dokonale pozná svoj región, keďže v ňom sám žije, pozná všetky zákutia, prevedie vás ním a  nájde vám ponuku ušitú na mieru. Tak teda - hľadáte vidiecky dom, chatu, či chalupu? Prezrite novinky z našej ponuky, vyberte si región a oslovte makléra.

Skúsenosti, odbornosť, jasné zameranie - to sú dôležité znaky dobrej realitnej kancelárie. Aké vlastnosti by ešte mala ešte podľa Vás mať? Čo je dôležité pre Vás? - budem rád ak mi dáte vedieť.

Mgr. Peter Furdík
Obchodný riaditeľ Romantické chalupy
Romantické chalupy - realitná kancelária