Ako nájsť a kúpiť vysnívanú chalupu ? - prvých 5 krokov

Instagram
Vytlačiť
Denne snívame o oddychu, pokoji, pohode, vôni lesa alebo romantickom praskaní večerného ohňa. Ideálne vo vlastnej vysnívanej chalupe, chate alebo vidieckom domčeku. Nech je v ideálnom prostredí, nech sa tam vieme rýchlo a bezproblémovo dostať, nech je tam pokojná samota aj skvelí susedia, nech máme neďaleko turistiku, výbornú cukráreň, nech tam je čisté jazero na plávanie, na zimu lyžiarsky svah… Nech nie je ani priveľká ani primalá, taká akurátne útulná… A to všetko za rozumné peniaze…

Ako vlastne nájsť takúto ideálnu vlastnú chalupu ?

Pamätáte? Minule sme našli pár dobrých dôvodov, prečo kúpiť chalupu. Už máte teda ten svoj dôvod? Úžasné! – Tak dnes sa posunieme ďalej a urobíme ďalšie kroky k tomu, ako tú vysnívanú chalupu kúpiť.

Prvých 5 krokov smerom k vysnívanej chalupe:

1. Snívajte


Pre začiatok však nie o tom, ako bude vyzerať vaša budúca chalupa. Zamilovať sa totiž môžete do tejto: alebo aj do tejto:Snívajte v prvom rade o tom, čo tam chcete robiť.


Zajtra, cez najbližší víkend, cez prázdniny… Nie o 10 rokov.. Teraz, v tejto chvíli. Behať v rose, opekať, utiecť, len tak polihovať, chodiť na huby, na rybačku? Alebo lyžovať?2. Pre koho?


Koľko nás tam bude chodiť? Naozaj potrebujem 4 spálne a 3 kúpeľne? Alebo si vystačím s malou chatkou, kde sa dvaja v pohode vyspíme?


Pre mňa a moju polovičku..


Pre našu vééééľkú rodinu a priateľov..

3. Ako ďaleko?


Ako často tam chceme chodiť? Koľko sme ochotní cestovať? Kupovať chalupu na druhom konci republiky môže byť síce za „dobrú cenu“, ale reálne – Chce sa mi cestovať stovky kilometrov? Stojí mi to za to? Ak som lyžiar, mám obľúbené lyžiarske stredisko, tak či tak tam chodím každý druhý víkend, tak ok, lyžiarsky svah asi neprenesiem bližšie k bydlisku. Ale ak chcem na chalupe tráviť každý víkend, vypadnúť z mesta vždy, keď mám chuť, tak cestovať tri hodiny asi nebude to pravé orechové.

4. Koľko to bude „koštovať“ ?


Koľko na to mám? Ako to chcem financovať? Hotovosť, či úver? To všetko je dobré si ujasniť ešte pred tým, ako začnete vyberať chalupu.

5. Snívajte :-)


Ak už máte ujasnené všetky predchádzajúce body, teraz je ten správny čas začať snívať, ako by mala vyzerať tá vaša chalupa. Chcem chalupu, alebo chatu?

Tradičnú, alebo modernú?Tak ako, začínate v tom mať jasno? :-) Nechajte pracovať vašu fantáziu, spíšte si všetko, čo vám v súvislosti s vašou chalupou napadlo, inšpirujte sa napríklad tu: www.RomantickeChalupy.sk

A ak máte chuť hneď čítať ďalších 5 krokov k vysnívanej chalupe – môžete hneď začať.

Mgr. Peter Furdík
Obchodný riaditeľ Romantické chalupy
Romantické chalupy - realitná kancelária