Alžbeta Mareková – svedomitá, profesionálna a ľudská

Instagram
Vytlačiť
Dnes sa vám predstaví Alžbeta Mareková, profesionálna a zároveň veľmi ľudská maklérka v regióne Veľký Krtíš a okolie.

Čo ťa baví na tejto práci, prečo ju robíš?


Celý pracovný život som strávila za prepážkou banky a hoci som mala svoju prácu rada, pretože som robila stále s inými ľuďmi, prestala som sa posúvať ďalej.  Prišiel čas, keď som sa rozhodla zmeniť svet konzervatívnych predpisov a začala som podnikať. Práca pre realitku ma postretla práve v ideálnom čase, keď som dokázala zúročiť svoje poznatky aj v takejto oblasti. Okrem toho, že som veľa v teréne a spoznávam neobjavené lokality, môžem pomôcť mnohým ľuďom splniť ich vytúžený cieľ.
Prečo máš rada svoj región?


Narodila som sa a vyrastala na juhu Slovenska a môj región je pre mňa najkrajším zo všetkých. Od detstva rešpektujem prírodu a milujem zvieratá, keďže patrím k tej šťastnej generácii, ktorá trávila detstvo vonku v prírode od rána do večera. Najviac ma priťahujú veľké vodné plochy a  tu ich máme dosť, rybníky, priehrady a celý región vlastne lemuje rieka Ipeľ, ktorá tvorí štátnu hranicu s Maďarskom. Miestni aj cezpoľní rybári tu majú svoj raj, takisto aj poľovníci. Striedajú sa tu polia, lúky, lesy, vinohrady a ovocné sady. Tunajší ľudia sa živili odjakživa poľnohospodárstvom, včelárstvom, vinohradníctvom, chovom, pestovaním.
Čo ľudia u teba v regióne hľadajú?


Ľudia v našom regióne hľadajú pokoj a zmenu životného štýlu. Prednedávnom sa dediny vyľudňovali, keďže veľkomestá ponúkali pracovné príležitosti. Dnes hlavne mladí ľudia chcú žiť v symbióze s prírodou a vracajú sa k starému spôsobu života na samote, alebo v tichej obci.

Aký najlepší zážitok si zažila pri tejto práci?


Najkrajší zážitok pre mňa bol, keď som prvýkrát navštívila lazy na Hrušove – bol to pohľad ako z rozprávky, domček na kopci, okolo neho lúky, na ktorých sa pásli kravy. Z kopca bol výhľad na celé okolie, ticho, kľud, iba zvuky prírody, zrazu som sa ocitla na mieste mimo tohto uponáhľaného sveta. Toto miesto bolo nabité pozitívnou energiou…
Alžbeta Mareková
maklér Romantické chalupy
Romantické chalupy - realitná kancelária