Pôvodná chalupa s veľkou záhradou nad Starou Turou na predaj-rezervované

Pridané 17. júna 2020
Zmenené 07. júla 2020

Instagram
Vytlačiť
Cena: 31 500 €
Kód: ch00285726
Umiestnenie Obec: Stará Turá
Okres: Nové Mesto nad Váhom
Kontakt Kvetoslav Dolinaj Kvetoslav Dolinaj
Tel.: +421 907 140 526
Tel.2:
Email: dolinaj@romantickechalupy.sk
 
Popis

Zachovalá hlinená chalupa s veľkým pozemkom a ovocnými stromami v blízkosti Myjavských kopaníc v časti Papraď vzdialenej 5 km od mesta Stará Turá na predaj.

Ide o viac ako storočnú priestrannú chalupu( zastavaná plocha aj z dvorom je cca 300 m2) situovanú v tichej lokalite ležiacej v bočnej uličke. Chalupa pozostáva z veľkej vstupnej chodby (verandy-prístavba), štyroch veľkých miestností (v niektorých sú priznané trámy) , kuchyne a viacerých hospodárskych častí s možnosťou na zobytnenie. Nehnuteľnosť je napojená na elektrickú energiu, voda ( možnosť napojenia na obecný vodovod,je v dosahu) je z vlastnej studne, vykurovanie bolo lokálne na tuhé palivo (k dispozícii 3 komíny). Podkrovné priestory z veľkými drevenými truhlicami ,zaujímavé hospodárske miestnosti, bočná z časti kamenná stodola spojená s domom, pekné nádvorie s kamenným vstupom a podbránim sú ako stvorené pre ľudí, ktorí hľadajú niečo na chalupárčenie, chcú mať pekný pozemok s ovocným sadom, studňou a pekným výhľadom. Táto chalupa to všetko spĺňa , je v dobrom stave a hlavne je všetko ohľadom vlastníctva právne v poriadku. Ak hľadáte staršiu priestrannú hlinenú chalupu na kamenných základoch na zrekonštruovanie podľa vlastných predstáv s pekným pozemkom a dobrou dostupnosťou tak v tomto prípade ste ju našli . Nehnuteľnosť s okolím má potenciál aj na malé gazdovanie.

Časť Papraď patrí pod mesto Stará Turá je vzdialená asi 5 km od centra mesta a ponúka dostupnosť po asfaltovej ceste a ozaj krásne a kľudné prostredie. Výhodou je blízkosť mesta s jeho kompletnou občianskou vybavenosťou a hlavne pekná príroda Myjavskej pahorkatiny s možnosťou turistiky ( hrad Čachtice), cykloturistiky ( cyklotrasy až na moravskú stranu), hubárčenie, rybolov ( priehrada Dubník cca 2 km), a aktívneho oddychu Ski Land Stará Myjava cca 15 km. Vzdialenosť z Bratislavy je 110 km.

Obytná plocha: 235 m2
Plocha parcely: 1819 m2
Elektrina: 220/380 V
Plyn: -
Odpady: -
Voda: studňa
Kúrenie: lokálne-tuhé palivá
Konštrukcia objektu: tehlová
Prístupová cesta: asfaltová
Stavba - druh: chalupa, dom, objekt na hospodárenie
Umiestnenie objektu: polosamota
Rok výstavby: 1902
Rok poslednej rekonštrukcie:
Vzdialenosť k vode: do 2 km
Vzdialenosť k lyžovaniu: do 20 km
Vzdialenosť ku golfu: do 50 km
Vzdialenosť do centra obce: do 5 km

Kontakt

Romantické chalupy s.r.o

Maklér
Kvetoslav Dolinaj
Kvetoslav Dolinaj
Tel.: +421 907 140 526
Tel.2:
Email: dolinaj@romantickechalupy.sk
 

 

 

Kancelária

Nejedlého 67
Bratislava 841 02
Tel.: 0918 789 218, 0911 291 632
www.romantickechalupy.sk
chalupy@romantickechalupy.sk