Sedliacka chalupa s vinicami neďaleko Dunaja

Pridané 01. apríla 2021
Zmenené 02. apríla 2021

Instagram
Vytlačiť
Cena: 23 500 €
Kód: ch00287308
Umiestnenie Obec: Búč
Okres: Komárno
Kontakt Denisa Gundová Denisa Gundová
Tel.: 0918 757 163
Tel.2:
Email: gundova@romantickechalupy.sk
 
Popis

Chalupa sa nachádza v malebnej vinárskej dedinke Búč. Umiestňuje sa v tichej uličke, asi kilometer od centra.

Pôvodný domček stavaný z nepálených tehál, vyrobených z hliny z poza záhrady, je vo veľmi pekne zachovanom stave. Predná časť domu štvorcového tvaru pozostáva z troch izieb s pôvodnými drevenými podlahami, kúpeľne a predsiene. Kuchyňa sa nachádza v prístavbe so samostatným vchodom, je tu aj priestranná špajza. Priamo vedľa prístavby sú hospodárske murované miestnosti slúžiace na chov zvierat a povala nad nimi bola využívaná na sušenie sena. Strecha je v horšom stave, vyžadujúca opravu alebo výmenu. Dom je obytný ihneď.

Na dvore sa nachádza pôvodná 16 metrov hlboká kopaná studňa, vo veľmi dobrom stave, pivnica, vhodná na skladovanie vína, storočné ovocné stromy a vinice. Odpadová voda sa po prečistení v úplne novej samočistiacej žumpe dá využiť na polievanie, záhrady. V zadnej časti dvora sa nachádzajú ďalšie murované miestnosti, a to garáž, využívaná na uskladnenie náradia a udiareň, stojí tu aj sušiareň dreva a mohutný strom čerešne.

Záhrada je veľká vyše 960m2. Ľavá strana je trávnatá a na druhej sa pestujú vinice. Za záhradou je lúka v pozadí s výhľadom na centrum obce.

Obec leží v známej vinárskej oblasti, neďaleko Dunaja. Na okraji dediny sa nachádza Búčske jazero využívané na rybárčenie. V obci je viacero obchodov s potravinami, zdravotné a kultúrne stredisko, základná škola a škôlka. Ak sa zaujímate o ľudové kroje, stojí za návštevu výstava bábik v ľudovom dome obce a taktiež historickej reštaurácie mlyn, kde si môžete vychutnať miestne tradičné jedlá.

Okolie ponúka veľa možností na podnikanie rôznych výletov, čarovné sú prechádzky a cyklotúristika popri Dunaji na medzinárodnej cyklotrase Eurovelo 6. Blízko obce môžete relaxovať v termálnych prameňoch wellness centier Patince, Štúrovo a ďalšie. Za historickými pamiatkami sa vyberte do mesta Komárno, Ostrihom, Vyšehrad a Budapešť, ležiacej len 80 km od obce. Ak ste miľovníkom turistiky a vína, na svoje si prídete na viničných kopcoch okolitých dedín, odkiaľ sa núka prekrásny výhľad na Dunaj a maďarské pohorie Gereče.

Obytná plocha: 120 m2
Plocha parcely: 1632 m2
Elektrina: 220/380 V
Plyn: centrálny plynovod
Odpady: domová čistička
Voda: studňa a vodovod
Kúrenie: lokálne-plynové
Konštrukcia objektu: tehlová
Prístupová cesta: asfaltová
Stavba - druh: chalupa, dom
Umiestnenie objektu: kľudná časť obce
Rok výstavby: 1950
Rok poslednej rekonštrukcie:
Vzdialenosť k vode: do 1 km
Vzdialenosť k lyžovaniu: do 50 km
Vzdialenosť ku golfu: do 50 km
Vzdialenosť do centra obce: do 1 km

Kontakt

Romantické chalupy s.r.o

Maklér
Denisa Gundová
Denisa Gundová
Tel.: 0918 757 163
Tel.2:
Email: gundova@romantickechalupy.sk
 

 

 

Kancelária

Nejedlého 67
Bratislava 841 02
Tel.: 0918 789 218, 0911 291 632
www.romantickechalupy.sk
chalupy@romantickechalupy.sk