Rozostavaný dom blízko Dunaja a medzinárodnej cyklotrasy Eurovelo 6

Pridané 01. apríla 2021
Zmenené 29. apríla 2021

Instagram
Vytlačiť
Cena: 14 500 €
Kód: ch00287307
Umiestnenie Obec: Kravany nad Dunajom
Okres: Komárno
Kontakt Denisa Gundová Denisa Gundová
Tel.: 0918 757 163
Tel.2:
Email: gundova@romantickechalupy.sk
 
Popis

Rozostavaný dom sa nachádza v malebnej dedinke ležiacej pri Dunaji. Nachádza sa v tichej uličke, vzdialený približne 500 metrov od pláže a medzinárodnej ciklotrasy Eurovelo 6, spájajúcej Atlantický oceán s Čiernym morom. Centrum obce, kde sa nachádza obchod s potravinami, pošta, kultúrny dom, obecný úrad, rozhľadňa, historický rímskoatolický kostol a pekne zrekonštruované námestie, je vzdialené 800 metrov od domu.

Pôvodný štvorcový dom z nepálených tehál bol nadstavaný pórobetónovými tvárnicami. Pristavala sa aj zadná časť k domu. Celý dom je podpivničený. V prístavbe sa nachádza jedna väčšia a dve malé miestnosti, ktoré spojuje veľká predsieň. Pôvodná časť pozostáva z troch menších izieb, chodby a schodov vedúcimi na povalu. Nadstavba bola stavaná s účeľom vytvorenia ďalšieho poschodia. Prepojením nadstavby s prístavbou vzniklo priestranné poschodie, vhodné na realizáciu obytného podkrovia. Prístavba a strecha sú vo veľmi dobrom stave. Avšak pôvodná časť domu je v horšom technickom stave. To, či je možná oprava musí posúdiť statik. Dom stojí na pozemku veľkosti 852m2, na ktorom sa nachádza prípojka na obecný vodovod, pôvodná kopaná studňa a stromy.

Okolie poskytuje výborné podmienky na aktívne využitie voľného času, dunajské pláže sú stvorené na oddych pri vode, rybárčenie a vodné športy. Cyklocesta popri Dunaji je obľúbená cyklistami, korčuliarmi a bežcami. Promenáda vedúca cez celú dĺžku dediny je perfektná na večerné prechádzky. V blízkom okolí sa nachádza množstvo termálnych kúpalísk a wellness centier, historické mestá Komárno a Ostrihom sú vzdialené len 30 km, do hlavného mesta Maďarska, Budapešti sa dá dostať za hodinu a pol cesty autom alebo priamym vlakom zo Štúrova. Neďaleké Kováčovské vrchy a okolité viničné kopce sú výborným miestom na nenáročnú turistiku. Ak ste milovníkom vína, miestne podmienky sú výborné na pestovanie viníc.

Obytná plocha: 280 m2
Plocha parcely: 852 m2
Elektrina: v dosahu
Plyn: nie je zavedený
Odpady: bez likvidácie
Voda: studňa a vodovod
Kúrenie: bez kúrenia
Konštrukcia objektu: zmiešaná
Prístupová cesta: asfaltová
Stavba - druh: chalupa, dom
Umiestnenie objektu: kľudná časť obce
Rok výstavby: 1950
Rok poslednej rekonštrukcie: 1990
Vzdialenosť k vode: do 500 m
Vzdialenosť k lyžovaniu: do 50 km
Vzdialenosť ku golfu: do 50 km
Vzdialenosť do centra obce: do 1 km

Kontakt

Romantické chalupy s.r.o

Maklér
Denisa Gundová
Denisa Gundová
Tel.: 0918 757 163
Tel.2:
Email: gundova@romantickechalupy.sk
 

 

 

Kancelária

Nejedlého 67
Bratislava 841 02
Tel.: 0918 789 218, 0911 291 632
www.romantickechalupy.sk
chalupy@romantickechalupy.sk