Priestranný dom v tichej obci blízko romantického kaštieľa Château Belá

Pridané 01. júna 2021
Zmenené 01. júna 2021

Instagram
Vytlačiť
Cena: 99 990 €
Kód: ch00287186
Umiestnenie Obec: Belá
Okres: Nové Zámky
Kontakt Denisa Gundová Denisa Gundová
Tel.: 0918 757 163
Tel.2:
Email: gundova@romantickechalupy.sk
 
Popis

Dom vhodný pre veľké rodiny s možnosťou celoročného bývania. Nachádza sa v tichej obci Belá, blízko prekrásneho kaštieľa Château Belá, najromantickejšieho historického hotela v Európe.

Okolie obce ponúka veľa možností na rekreáciu a oddych, sú tu prírodné krásy, historické pamätihodnosti, termálne vody a rôzne iné atrakcie stvorené na aktívne využitie voľného času. Chalupa je vzdialená len 12 km od termálneho kúpaliska a wellness centra Vadaš v Štúrove, 12 km od prírodnej rezervácie Parížske močiare, 16 km od historického mesta Ostrihom, 20 km od Kováčovských vrchov vhodných na turistiku, 40 km od Vyšehradských vrchov a 60 km od Budapešti. Blízko obce tečie rieka Dunaj ktorá ponúka množstvo ďalších príležitostí na výlety, ako napr. rybárčenia, výletných plavieb, či kúpania sa na krásnych dunajských plážach.

Dom je postavený z bloku, ku ktorému bola primurovaná letná kuchynka. Základná štvorcová stavba má dve poschodia a suterén, vchod spredu aj zo zadu od dvora. Na prvom poschodí sa nachádzajú okrem chodby a predizby aj dve izby a špajza. Na druhom poschodí sa dá z centrálne umiestnenej chodby dostať do ďalších troch izieb a do kúpeľne so šatníkom. Jedna izba disponuje aj balkónom s výhľadom na obec a kostol, ktorý je súčasťou kaštieľa. WC sa nachádza na oboch poschodiach. V suteréne sa nachádzajú 3 miestnosti, využívané ako vykurovacia miestnosť, skladová miestnosť a miestnosť ktorá sa využívala pri zabíjačkách.

Na dvore sa nachádzajú drevené a murované hospodárske miestnosti kde boli chované zvieratá, stojí tam tiež garáž a zachovalá kopaná studňa. Na ostatnom pozemku vo veľkosti vyše 600 m2 sa rozprestiera záhrada s ovocnými stromami a fóliovníkom. Zadná časť záhrady nesusedí priamo s vedľajším pozemkom, oddeľuje ich jarok a chodníček. Zo záhrady vidno na pole, ktoré sa nachádza kolmo cez cestu. Oproti domu na druhej strane cesty je obchod s potravinami. Centrum obce s parkom a kaštieľom sa nachádza len 500 m od domu. Domček je obytný ihneď, veľmi zachovalý, vyžaduje len menšie úpravy.

Obytná plocha: 225 m2
Plocha parcely: 1447 m2
Elektrina: 220/380 V
Plyn: centrálny plynovod
Odpady: žumpa bez prepadu
Voda: studňa a vodovod
Kúrenie: kombinované
Konštrukcia objektu: tehlová
Prístupová cesta: asfaltová
Stavba - druh: dom
Umiestnenie objektu: kľudná časť obce
Rok výstavby: 1974
Rok poslednej rekonštrukcie:
Vzdialenosť k vode: do 1 km
Vzdialenosť k lyžovaniu: do 50 km
Vzdialenosť ku golfu: nad 50 km
Vzdialenosť do centra obce: do 500 m

Kontakt

Romantické chalupy s.r.o

Maklér
Denisa Gundová
Denisa Gundová
Tel.: 0918 757 163
Tel.2:
Email: gundova@romantickechalupy.sk
 

 

 

Kancelária

Nejedlého 67
Bratislava 841 02
Tel.: 0918 789 218, 0911 291 632
www.romantickechalupy.sk
chalupy@romantickechalupy.sk