Chata pod hrebeňom Nízkych Tatier

Pridané 31. mája 2020
Zmenené 31. mája 2020

Instagram
Vytlačiť
Cena: 73 000 €
Kód: ch00286664
Umiestnenie Obec: Partizánska Ľupča
Okres: Liptovský Mikuláš
Kontakt Zdenka Čupková Zdenka Čupková
Tel.: 0911 848 411
Tel.2:
Email: cupkova@romantickechalupy.sk
 
Popis

Chata v najvyššie položenej osade na Slovensku nieje pre každého. Je pre ľudí, ktorí vedia čo chcú, pre ľudí ktorí hľadajú únik od ruchu veľkomesta a uprednostnia večer v kruhu blízkych pri ohni.
Chata bola skolaudovaná v roku 2012. Na betónových základoch je drevený skelet zateplený z oboch strán minerálnou vlnou a následne obložený zvnútra tatranským profilom a z vonkajšej strany zrubovým obkladom. Hrúbka stien je 28cm. Chata sa vykuruje krbom s prieduchmi do jednotlivých častí chaty. Strešná krytina plech, okná zväčša plastové, podlahy a priečky v celom objekte sú drevené, čo dodáva interiéru príjemnú atmosféru.
Do chaty vedú dva vstupy. Cez presklenú verandu, alebo druhým vchodom od vonkajšieho posedenia s ohniskom.
Na prvom podlaží je obývačka s krbom, na medziposchodí je kuchyňa a menšia izba. Na druhom podlaží je spálňa s dvoma balkónmi orientovanými na východ a sever. Z balkónov sú krásne výhľady. V podkrovnom podlaží je ďalšia spálňa rozdelená na dve časti. Interiér pôsobí príjemným a vzdušným dojmom.
Návrat k prírode? V tejto drevenici zaručený. Zámerom majiteľov bolo postaviť chatu v ktorej sa žilo tradičným spôsobom. Preto tu nenájdete vodu, ani elektriku (dá sa dotiahnuť) .Varí sa na plynovom variči, WC v chate sa splachuje pomocou dažďovej vody, prípadne je k dispozícií suché WC s výhľadom:) Pozemok vo veľkosti 594 m2 je z 1/2 svahovitý, oplotený smrekmi a rampou na príjazdovej ceste. Nehnuteľnosť sa predáva zo zariadením.

Magurka je bývalá banícka osada ležiaca v nadmorskej výške 1080 m2 pod hrebeňom Nízkych Tatier. Založená bola v 14.storočí. Na Magurke sa ťažilo zlato, striebro, antimón, preto tu v roku 1860 baníci začali stavať svoje domy. Z Magurky sú pestré možnosti na turistiku a je to jeden zo záchytných bodov počas hrebeňovky Nízkych Tatier.
Prístup na Magurku je po asfaltovej ceste z Liptovskej Lužnej (9km), alebo z Partizánskej Ľupče (17km) . Posledných pár metrov ku chate sa ide po spevnenej lesnej ceste. Chata je koncová, nad ňou sa nenachádza už žiadna iná. Ticho, súkromie, vôňa lesa a výhľady sú zaručené.
Ak budte mať chuť na trošku civilizácie, čapované pivo, kofolu, jedlo, vonkajšie detské ihrisko pre deti či WiFi môžete zbehnúť na Chatu Magurka, ktorá slúži ako ubytovňa pre turistov.

Obytná plocha: 100 m2
Plocha parcely: 594 m2
Elektrina: nie je zavedená
Plyn: -
Odpady: bez likvidácie
Voda: bez vody
Kúrenie: lokálne-tuhé palivá
Konštrukcia objektu: drevostavba
Prístupová cesta: asfaltová
Stavba - druh: chata, drevenica
Umiestnenie objektu: chatová osada
Rok výstavby: 2010
Rok poslednej rekonštrukcie:
Vzdialenosť k vode: -
Vzdialenosť k lyžovaniu: -
Vzdialenosť ku golfu: -
Vzdialenosť do centra obce: -

Kontakt

Romantické chalupy s.r.o

Maklér
Zdenka Čupková
Zdenka Čupková
Tel.: 0911 848 411
Tel.2:
Email: cupkova@romantickechalupy.sk
 

 

 

Kancelária

Nejedlého 67
Bratislava 841 02
Tel.: 0918 789 218, 0911 291 632
www.romantickechalupy.sk
chalupy@romantickechalupy.sk