Luxusná chata s vínnou pivnicou v malebnej osade Javorníkov

Foto Luxusná chata s vínnou pivnicou v malebnej osade Javorníkov

Pridané 13. novembra 2019
Zmenené 13. novembra 2019

Instagram
Vytlačiť
Cena: 120 000 EUR
ch00286041
Umiestnenie Obec: Veľké Rovné
Okres: Bytča
Kontakt Marcel Dúbravka Marcel Dúbravka
Tel.: 0904 238 595
Tel.2:
Email: dubravka@romantickechalupy.sk
 
Popis

Luxusná chata s vínnou pivnicou stojí na jednom z bočných hrebeňov nad obcou Veľké Rovné, z ktorého sú nerušené výhľady do dolín a na okolité hory. Chata, katastrálne vedená ako „dom“ , bola postavená okolo roku 2005 z tehál a je zateplená a obložená dreveným obkladom. Suterén je upravený ako štýlový bar – vínna pivnička s posedením pri piecke a vinotékou. Na prvom nadzemnom podlaží je spoločenská – obývacia miestnosť s východom na terasu a kuchynským kútom, kde dominuje kuchynská linka zhotovená na mieru z dubového dreva. Srdcom chaty je teplovzdušný krb, ktorý ju vykuruje. Na prízemí je aj kúpeľňa so sprchovým kútom a WC. Po drevených schodoch sa dostaneme do obytného podkrovia, kde sa nachádza spálňa s balkónom, odkiaľ máme romantickú osadu s dreveničkami ako na dlani. Druhá, menšia spálňa a oddelená pracovňa sú vedľa. V podkroví je ďalšia kúpeľňa s toaletou.
Celá stavba je robená a zariaďovaná kvalitne – ako sa hovorí - „pre seba“ , keďže bola zhotovená rodinnou stavebnou firmou presne podľa predstáv majiteľa – ako obraz interiéru jeho domu, ktorý mu má pripomínať. Preto aj zariadenie, ktoré je súčasťou predaja je atypické a materiály kvalitné. Objekt je chránený zabezpečovacím systémom.
Celá osada ako dedovizeň jej pôvodných aj súčasných obyvateľov zažila doslova renesanciu v podobe štýlovej obnovy pôvodných a výstavby nových dreveníc a chalúp. Tie sú síce obývané väčšinou len víkendovo, ale vďaka prístupu novou, v zime udržiavanou asfaltovou cestou je možné predmetnú chatu užívať aj celoročne. Príjemný ucelený a udržiavaný dojem z osady umocňujú aj romantické zákutia ako kaplnka, prírodná sauna s jazierkom či oplotené športové ihrisko na loptové hry. V dosahu 45 minút pešou túrou je vo výške 880 m.n.m. rozhľadňa. Hríby, bežky, horské bicykle... - to sú ďalšie možnosti pre aktívne využitie tejto chaty. K najbližšiemu lyžiarskemu stredisku je to zhruba 15 kilometrov, do centra obce 7 km, okresného mesta Bytča 17 km, krajského mesta Žilina 30 km a do Bratislavy z Bytče po diaľnici 180 kilometrov.

Obytná plocha: 170 m2
Plocha parcely: 490 m2
Elektrina: 220/380 V
Plyn: nie je zavedený
Odpady: žumpa bez prepadu
Voda: studňa s vodovodom
Kúrenie: lokálne-tuhé palivá
Konštrukcia objektu: zmiešaná
Prístupová cesta: asfaltová
Stavba - druh: chalupa, dom
Umiestnenie objektu: polosamota
Rok výstavby:
Rok poslednej rekonštrukcie:
Vzdialenosť k vode: do 20 km
Vzdialenosť k lyžovaniu: do 20 km
Vzdialenosť ku golfu: do 50 km
Vzdialenosť do centra obce: do 10 km

Kontakt

Romantické chalupy s.r.o

Maklér
Marcel Dúbravka
Marcel Dúbravka
Tel.: 0904 238 595
Tel.2:
Email: dubravka@romantickechalupy.sk
 

 

 

Kancelária

Nejedlého 67
Bratislava 841 02
Tel.: 0918 789 218, 0911 291 632
www.romantickechalupy.sk
chalupy@romantickechalupy.sk