Historický dom v obci Chtelnica

Pridané 10. mája 2021
Zmenené 10. mája 2021

Instagram
Vytlačiť
Cena: 95 000 €
Kód: ch00285662
Umiestnenie Obec: Chtelnica
Okres: Piešťany
Kontakt Štefan Kučkovský Štefan Kučkovský
Tel.: 0944 175 654
Tel.2:
Email: kuckovsky@romantickechalupy.sk
 
Popis

Dvojpodlažný dom, ktorý dýcha históriou v obci Chtelnica na predaj. Svojím umiestnením je po rekonštrukcii vhodný aj na obchodnú a podnikateľskú činnosť. Prvé podlažie tvorí vstupná chodba, miestnosť kde je dobudovaná kúpeľňa s WC, priestranná miestnosť so starou pecou, kde sa piekol chlieb, miestnosť so vstupom do pivnice, ktorú využívali ako ľadovňu či konzerváreň, garáž, kuchynka s východom na malý dvor, ďalšia miestnosť a chodba so schodiskom do horného podlažia. Tu sa nachádza chodba so vstupom do malej miestnosti, dve priestranné priechodné miestnosti, jedna z nich má k dispozícii aj veľkú terasu, kuchynka, ďalšia miestnosť a schodisko do podkrovia, ktoré sa dá taktiež po rekonštrukcii zobytniť. V rokoch 1826 – 1834 sa tu nachádzala prvá župná nemocnica Nitrianskej župy z čoho pramení názov špitál, či stoličný dom. Sú zachované a známe platby z roku 1828 za murárske, sklenárske či zámočnícke práce. Taktiež sú zachované záznamy o výdavkoch nemocnice, ktoré nestačili pokryť nemocničné zisky a tak udržiavali funkčnosť z dobročinných inštitúcií, darov, poplatkov miestnych obyvateľov a nakoniec aj z obecnej pokladnice.
Obec Chtelnica má výbornú vybavenosť, nachádza sa tu: OÚ, Pošta, zdravotné stredisko, kde nájdeme všeobecného, detského aj zubného lekára, lekáreň, ZŠ 1. aj 2. stupeň, potraviny, rôzne predajne, reštauračné zariadenie, pohostinstvo, ihriská ako je napríklad detské, futbalové, ľadové, multifunkčné, aj tenisové, funguje tu autobusová doprava do Piešťan 20 km, do Trnavy 23 km, do Brezovej pod Bradlom 23 km a do Bratislavy 81 km.
Chtelnica je známa svojou dominantnou kultúrnou pamiatkou – Kaštieľ, jeho krásna záhrada aj rybník, ktorý dýcha históriou už od 16. storočia. Dnes slúžia pivničné priestory ako regionálne múzeum na dokumentáciu a prezentáciu dejín mestečka Chtelnica a jeho okolia, v minulosti slúžili na uskladnenie veľkého množstva vín a k týmto priestorom sa viaže povesť o mladej kontese, ktorú tu stihol smutný osud. Kaštieľ je turistickým lákadlom aj vďaka Malokarpatskej galérii, kde môžu svoje diela vystaviť fotografi, sochári, maliari aj rezbári a zaujímavá je aj kaplnka ukrižovania. Turisti aj cykloturisti si prídu na svoje, okolie je bohaté na trasy rôznej náročnosti. Rybárčiť, relaxovať, prechádzať, stanovať či opekať je možné na Chtelnickej priehrade, ktorá je obklopená lesným prostredím. Chtelnica a jej okolie pôsobí kľudným, romantickým dojmom, ak máte blízko k prírode je táto obec vhodná práve pre Vás.

Obytná plocha: 400 m2
Plocha parcely: 268 m2
Elektrina: len 220 V
Plyn: centrálny plynovod
Odpady: verejná kanalizácia
Voda: -
Kúrenie: lokálne-plynové
Konštrukcia objektu: tehlová
Prístupová cesta: asfaltová
Stavba - druh: dom, historický objekt
Umiestnenie objektu: centrum obce
Rok výstavby: 1800
Rok poslednej rekonštrukcie:
Vzdialenosť k vode: do 100 m
Vzdialenosť k lyžovaniu: do 50 km
Vzdialenosť ku golfu: do 20 km
Vzdialenosť do centra obce: v tesnej blízkosti

Kontakt

Romantické chalupy s.r.o

Maklér
Štefan Kučkovský
Štefan Kučkovský
Tel.: 0944 175 654
Tel.2:
Email: kuckovsky@romantickechalupy.sk
 

 

 

Kancelária

Nejedlého 67
Bratislava 841 02
Tel.: 0918 789 218, 0911 291 632
www.romantickechalupy.sk
chalupy@romantickechalupy.sk