Historická gazdovská usadlosť na veľkom pozemku v obci Podolie na predaj.

Foto Historická gazdovská usadlosť na veľkom pozemku v obci Podolie na predaj.

Pridané 15. novembra 2018
Zmenené 15. novembra 2018

Zdieľať na Google+ Instagram
Vytlačiť
Cena: 79 990 EUR
ch00278510
Umiestnenie Obec: Podolie
Okres: Nové Mesto nad Váhom
Kontakt Kvetoslav Dolinaj Kvetoslav Dolinaj
Tel.: +421 907 140 526
Tel.2:
Email: dolinaj@romantickechalupy.sk
 
Popis

Ponúkame historickú usadlosť pozostávajúca z dvoch chalúp s hospodárskymi objektami na veľkom pozemku v obci Podolie vzdialenom 15 km od kúpeľného mesta Piešťany- exkluzívne len u nás na predaj.

Prvá chalupa je krásna historická stavba z roku 1882 v pôvodnom stave s mnohými architektonickými dobovými prvkami. Chalupa je v tvare L so širokou prejazdnou bránou postavená z kamenných základov, obvodové múry a priečky prevažne z nepálenej tehly. Strecha a krovy sú v uspokojivom stave. Chalupa je dispozične riešená z dvoch obytných izieb a jednej kuchyne. WC suché na pozemku. Elektrina zapojená 220/380 V. Vhodná na rekonštrukciu podľa vlastných predstáv.Druhá chalupa je postavená cca v roku 1930 z pálenej tehly s dobrou strešnou konštrukciou vhodnou na dobudovanie podkrovného bývania, chalupa má vlastný vstup na pozemok a takisto dva vchody do domu.Na pozemku sa nachádzajú dve studne z toho jedna je v zastavanej časti verandy domu a druhá v zadnej časti záhrady cca v strede pozemku. Elektrina je zapojená 220/380 V. Voda zo studne. Vodovodná prípojka pred domom, nepripojená. Plyn pripojený – gamatky plus kúrenie v sporáku na tuhé palivo. Odpady bez likvidácie -pred pozemkom je však kanalizačná prípojka. Okná a podlaha drevené v dobrom stave a takisto aj celý dom , ktorý je hneď obývateľný. Dispozičné riešenie pozostáva z dvoch obytných izieb, jednej kuchyne (kde zostala dobová pec na pečenie chleba), kúpeľne, priestrannej komory s dreveným schodiskom na povalu. Celá usadlosť vytvára súkromie a pekný priestor na vybudovanie víkendového sídla, alebo domu s hospodárskymi priestormi na pestovanie a chov zvierat.Na pozemku sa nachádza garáž s letnou kuchyňou v ktorej je dobová pec na pečenie chleba, priestranná stodola , drevená kôlňa a maštale pre hovädzí dobytok, kone, prasatá a hydinu. Zadnú časť pozemku tvorí rozsiahla záhrada s rodiacimi ovocnými stromami.Výhodou tejto nehnuteľnosti je prístupová cesta na pozemok z obidvoch strán parcely.

Obec Podolie leží medzi dvoma okresnými mestami Nové Mesto nad Váhom a Piešťany v peknom prostredí v blízkosti hôr, možnosťou hubárčenia. Je to veľká obec z dostatočnou občianskou vybavenosťou a infraštruktúrou. Okolie je vhodné na turistiku (hrady Beckov , Čachtice, Tematín), aktívny oddych, cykloturistika, lyžovanie ( Ski Kálnica 15km) prírodné kúpalisko Zelená voda v Novom Meste nad Váhom 12 km. Vzdialenosť z Trenčína je 43 km a z Bratislavy 98 km.

Obytná plocha: 125 m2
Plocha parcely: 5772 m2
Elektrina: 220/380 V
Plyn: centrálny plynovod
Odpady: trativod
Voda: studňa
Kúrenie: kombinované
Konštrukcia objektu: zmiešaná
Prístupová cesta: asfaltová
Stavba - druh: chalupa, dom, historický objekt, objekt na hospodárenie
Umiestnenie objektu: kľudná časť obce
Rok výstavby: 1930
Rok poslednej rekonštrukcie: 1987
Vzdialenosť k vode: do 20 km
Vzdialenosť k lyžovaniu: do 20 km
Vzdialenosť ku golfu: do 20 km
Vzdialenosť do centra obce: do 500 m

Kontakt

Romantické chalupy s.r.o

Maklér
Kvetoslav Dolinaj
Kvetoslav Dolinaj
Tel.: +421 907 140 526
Tel.2:
Email: dolinaj@romantickechalupy.sk
 

 

 

Kancelária

Nejedlého 67
Bratislava 841 02
Tel.: 0918 789 218, 0911 291 632
www.romantickechalupy.sk
chalupy@romantickechalupy.sk