Dušan Gažúr – profesionál zo Štiavnických vrchov

Instagram
Vytlačiť

Kto si a v akom regióne pôsobíš?


Moje meno je Dušan Gažúr a pochádzam z obce Vyhne.

Mám rád turistiku, lyžovanie a celkovo pobyt v prírode, spoznávanie nových miest. Zaujímam sa o knihy, históriu, geografiu, automobilizmus, folklór.

Pôsobím v okolí Štiavnických vrchov a teda okresy Banská Štiavnica, Žiar nad Hronom, Žarnovica sčasti Levice, Krupina.

Od kedy robíš túto prácu a čo ťa na nej baví?


Pracujem v realitách od roku 2007, na práci ma baví najmä to, že sa pohybujem v prostredí slovenského vidieka, spoznávanie ľudí, a v neposlednom rade aj zaujímavých miest, kde sa chalupy nachádzajú.  Jednoducho čo nehnuteľnosť to iná história, iné ľudské osudy.
Prečo máš rád svoj región?


Svoj región mám rád pre jeho prírodné krásy, rozmanitosť, históriu a zaujímavých ľudí, ktorí v ňom žijú. Od juhozápadnej strany Štiavnických vrchov, kde sú mierne zvlnené kopce s viničnými domčekmi a chalupami s rozľahlými pozemkami, až po banícke domy v kopcovitom teréne. Druhá strana Hrona – Kremnické vrchy, okolie Vtáčnika zase ponúka viac polosamôt, a tak isto zaujímavých lokalít.

Hlavným lákadlom je samozrejme historické mesto Banská Štiavnica, ktoré ma vynikajúcu atmosféru a je čím ďalej tým viac vyhľadávané turistami. Kombinácia slávneho mesta voľakedajšieho Uhorska a kopcovitej stále sa meniacej prírody so sústavou jazier-tajchov po okolí je proste jedinečná.
Čo ľudia u teba hľadajú?


Hľadajú v prvom rade peknú prírodu v okolí domu, respektíve blízkosť lokality ktorá je pre nich zaujímavá. Či už sú to chaty v okolí jazier a tajchov, pôvodné kamenné domy, samoty, polosamoty, prípadne domy, ktoré sú mimo rušných centier obcí.


Aké zážitky si zažil pri tejto práci?


Napríklad dobrodružný – keď sme na samote v horách museli opravovať auto za zimy a dažďa. Premoknutí sme museli ešte šliapať niekoľko kilometrov a počkať na odťahovú službu. Namiesto chvíľky na chate nám to zabralo pol dňa.

Najradšej mám tie, keď záujemcov dovediem na miesto, ktoré predtým nepoznali a nakoniec zistia, že presne takéto niečo hľadali.Dušan Gažúr
maklér Romantické chalupy

Komentáre:

Komentár: Dom na polosamote

Dobry den, hladam zhruba 4 izbovy prizemny dom kvoli babicke na voziku, kde mozem dozit v klude s manzelom. Mame radi teplejsi kraj aj kvoli pestovaniu zeleniny a ovocia. Potrebujeme aj pozemok asopn 10 aj viac arovy. Chceme sa stahovat uz na jar, tak by nam pomohla vasa pomoc Hladame dom trosku bokom od susedov so zahradou kvoli sadeniu zeleniny a ovocia…so studnou. Dost nam to suri, chceme sa stahovat na jar. Potrebujeme aspon 4. izbovy bezbarierovy dom. S pozdravom Novanska

Ďakujeme pani Novanská za Váš záujem,
verím, že Vám pomôžem nájsť vhodný dom, v ktorom sa budete cítiť príjemne.
D.Gažúr

——————————–

Komentár: chatky

Dobrý deň chcela by som sa spýtať či viete zabezpečiť aj chatku na letnú dovolenku na týždeň na prenájom pre dvoch ľudí. Ďakujem pekne za odpoveď. Jana Vargová

Ďakujeme pani Vargová za Váš záujem,

Naša spoločnosť Romantické chalupy sa zaoberá iba sprostredkovaním predaja vidieckych a rekreačných nehnuteľností. Tj. prenájmom sa nevenujeme.

Nájsť niečo na letnú dovolenku na chatke môžte napríklad na:
http://www.ubytovanienaslovensku.eu/
http://megaubytovanie.sk/
http://www.limba.com/sk/ubytovanie_slovensko.htm

Príjemný podvečer
P.Furdík
Romantické chalupy - realitná kancelária
Témy:  , ,